Shozy na stavební suť

Stavební shozy na suť jsou v dnešní době velmi žádány pro jejich bezprašný a bezpečný provoz.Ve stavebnictví se výrazem suť označuje zbytkový materiál, který vzniká při bourání, výstavbě či rekonstrukcích domů a který již nelze nijak využít, a tak se odváží na skládku jako tzv. netříděný odpad. K odstraňování tohoto odpadu z horních pater domů či zvýšených prostor se ve veliké míře využívají shozy suti. Používají se zejména pro jednoduchou a rychlou dopravu suti do přistaveného kontejneru, či dopravního prostředku.

Naše půjčovna má ve své nabídce shozy suti německé firmy GEDA. Shozy GEDA mají přednosti výrobků z umělé hmoty, jsou nehlučné, lehké, vhodné na transport a dají se rychle smontovat a zdemontovat. Na vnitřní straně shozu jsou svislá žebra, takže se suť vlastního potrubí nedotýká. Až po obroušení žeber se začne odírat vlastní stěna shozu. Tyto shozy mají tedy delší životnost než jiné běžné typy. Shozy suti GEDA je možné použít až do celkové výšky 40 m, přitom základní díl měří 1,1 m a jeho hmotnost činí 11,5 kg.

Shozy se dají upevnit pomocí příslušného držáku na lešení, do okna, nebo za atiku. Jejich nedílnou součástí je násypný dílec pro snadnější vsypání stavební suti. K montáži a demontáži shozů suti je možné použít ruční vytahovací vrátek, který výrazně usnadňuje manipulaci v okamžiku, kdy máme již smontovanou delší sestavu. Pokud je délka shozu větší, než 10 m doporučujeme rychlost suti zpomalit pomocí vychýlení sestavy shozů šikmo, aby se zmenšila rychlost suti a tím poškození stěn shozů. Při násypu odpadu také vzniká poměrně velké množství prachu, které by zatěžovalo okolí stavby. Abychom tomuto nepříjemnému jevu zabránili, lze na místa, kde jsou shozy suti spojeny, použít jako doplňkové díly protiprašné manžety.

Výhody našich shozů suti:

  • Snadná, jednoduchá a rychlá montáž
  • Shozy suti GEDA jsou vyrobeny z umělé hmoty
  • Shozy suti jsou uvnitř svisle žebrované, jsou lehké a jednoduše přemisťovatelné
  • Zajišťují bezprašný provoz a bezpečné shazování stavební suti
  • Urychlení úklidu po bouracích pracích

Potřebujete poradit nebo připravit nezávaznou kalkulaci? Napište nám.

 
Facebook