Ochranné sítě a plachty

Ochranné sítě na lešení se používají jako ochrana okolí proti spadu materiálu a drobných předmětů, případně jako stínící sítě zabraňující rychlému vysychání omítek. Lešení lze zakrýt sítí, pouze pokud to dovoluje technická dokumentace. Při umístění sítě na konstrukci je nutno, kromě vlastní hmotnosti sítě, uvažovat i zvýšené zatížení větrem, které se počítá podle ČSN 73 0035.

Tyto typy materiálů zvyšují bezpečnost stavby a zabraňují pádu předmětů a úlomků suti mimo staveniště. Sítě a plachty také chrání stavebníky před nepříznivými vlivy počasí a prodlužují stavební sezónu. V neposlední řadě zlepšují vzhled stavby a umožňují umístění reklamy.Lešenářské sítě

Jsou velmi pevné lešenářské sítě s vetkanými zpevňujícími pruhy a připevňovacími otvory (poutky). Jsou dodávány s různou otevřeností struktury od velmi uzavřených (protiprachových) až velmi otevřené (letní).

Ochranné plachty na lešení

Jsou velmi pevné, pružné a lehké lešenářské plachty s integrovanými zpevňujícími pruhy. Pachty na lešení typu WINTER jsou opatřeny speciální zateplovací vrstvou (bublinková fólie), která dodává plachtě výborné tepelné vlastnosti. Plachty na lešení je možno dodávat s potiskem firemního loga.

Uchycení na lešení:

Doporučený způsob uchycení ke sloupkům lešení a sítí mezi sebou je použití plastových úchytek. Za tímto účelem může být síť po obvodu (podél delších stran) opatřena vypletenými nebo mosaznými oky.

Potřebujete poradit nebo připravit nezávaznou kalkulaci? Napište nám.

 
Facebook