Novinky | Historické domy staré Prahy v lešení

14.listopad 2013

Domy ve staré Praze, jejíž historie sahá až do počátku 19 století, které prošly po restitucích z prvopočátku opravami střech a komínů se začínají čím dál tím více oblékat do nových kabátů (fasád).

Jedním s nich je i bytový dům v ul. Křížovnická 8 Praha 1, který právě na podzim 2013 dostal zcela nový kabát. SNEP spol. s r.o., profesionální dodavatel kompletního lešenářských služeb byl při tom. Konstrukce lešení na tyto činžovní domy, jsou z těch složitějších, a to zejména díky architektonickému řešení fasád těchto domů.  Mají spoustu arkýřů v různých výškových úrovních, ozdobných říms s různou šířkou a jiných ozdobných štukatérských prvků, které tvoří často charakteristickou a nezaměnitelnou dominantou těchto domů. Lešení se musí přizpůsobit těmto prvkům tak, aby bylo plně použité pro prováděné práce a přitom splňovalo parametry bezpečnosti práce.  Dalším dnešním požadavkem je vybudovat základ lešení jako průchozí konstrukce, aby nebyl narušen provoz už tak přetížených chodníků u této lokalitě Prahy. 

Samozřejmě, že lešení muselo již stát a to minimálně při výstavbě těchto domů, jenže v dobách měšťanů, koňských povozů a daleko pomalejšího stylu výstavby se tyto konstrukce stavěly jednodušeji, k čemuž samozřejmě přispěl i fakt, že lešení se stavělo dřevěné. Vše dle hesla: Profesionální dodávky lešení, rychle a bezpečně.

 

 


předchozí novinka Všechny novinky další novinka

Facebook